W wyborze drzwi wewnętrznych duży wpływ ma wygląd i cena. Ich właściwości mało kiedy zajmują uwagę inwestorów. A przecież to, co ukryte jest wewnątrz drzwi, w istotny sposób ma wpływ na ich izolacyjność (akustyczną i termiczną) oraz długotrwałość.

Drzwi zewnętrzne w pierwszej kolejności muszą ochraniać dom przed osobami niechcianymi, mają nam zapewnić bezpieczeństwo i izolować słyszalność oraz termiczność. Więc zakupując je poświęcamy wiele uwagi ich właściwością technicznym. Drzwi wewnętrzne często rozdzielają miejsca nieocieplane od ocieplanych (np. spiżarnię albo garderobę od pokoju lub kuchni), pomieszczenia ciche od hałaśliwych (czyli pokój przeznaczony do pracy od pokoju dzieci). Więc muszą być tak wytrzymałe jak drzwi zewnętrzne: powinny dobrze znosić przypadkowe trzaśnięcie nimi, zmianę temperatury, zadrapania i inne zniszczenia mechaniczne. Dlatego to z czego i w jaki sposób zostały wykonane ma duże znaczenie.

Jest możliwe zakupienie drzwi w całości zrobionych z drewna klejowego: bejcowanego, lakierowanego lub olejowanego. Zazwyczaj świetnie się prezentują w zestawieniu w pomieszczeniach gdzie są ułożone płytki łazienkowe i mają nietypowy wygląd (związany z oryginalnym kolorem drewna i jego charakterystyczną mozaiką słojów). Ich płyciny można wiele razy odmalowywać. Tymczasem oprócz zalet takie skrzydła mają również wady. Na pierwszym miejscu jest ich wysoka cena i konieczność kupowania ich u znakomitych wykonawców. Wtedy nie będziemy zaskoczeni, że na skutek złego przygotowania drewna drzwi będą nam pękać.