Wiosna i lato są miesiącami pełnymi szczęścia i wspaniałej pogody

Poziom endorfin rośnie, pojawia się chęć do życia. Wiosna i lato sprawiają, że mamy większą ochotę na spacery, ruch, czas dla siebie samego. Zima powoduje ociężałość, psuje nastrój, sprawia, że nie mamy chęci do życia. Wiosna i lato budzi nas do życia, funkcjonowania, zachęca do ruchu oraz dodaje sił i optymizmu. Niejedna osoba czuje przypływ energii oraz sił życiowych. Ożywienie widoczne jest w pracy i w domu, w każdych okolicznościach.

Co można robić wiosną i latem?

Wiosną i latem można znaleźć sporo czasu na bywanie w naturze, spacery, odwiedzanie pięknych miejsc. Niejedna osoba dotlenia się, zbierając siłę na trudne, jesienne i zimowe miesiące. Możliwe jest zbieranie pięknych roślin, suszenie ich. W lecie zbiera się też owoce, które można przetworzyć na dżemy, kompoty oraz inne przetwory. Dzieci poznają las i jego urodę, zbierają patyki, szyszki i listki, uczą się czym jest natura. Wiosnę warto też wykorzystać na porządki, pozbycie się z domu tego, co zbędne, oczyszczenie szaf oraz szafek. Jest to znakomite rozwiązanie, dzięki któremu niejedna osoba poczuje, że oczyściła dom, odzyskując ład i porządek.

Czas odnowy i odrodzenia

Podsumowując, zachęcamy do podjęcia decyzji o porządkach w szafie, uporządkowaniu własnego życia czy odwiedzenia interesujących miejsc. W końcu wiosna i lato oferują dłuższe i cieplejsze dni, miłe chwile oraz możliwość rozpoczęcia nowego życia. Nie musi to być ślub czy decyzja o powiększeniu rodziny, wystarczy podjąć naukę na kursie, uczyć się nowego zawodu czy uzyskać dodatkowe kompetencje zawodowe. Każdy pomysł na rozwój jest dobry – wiosna powinna być czasem odrodzenia oraz odnowienia organizmu.