Wiele osób popełnia jeden zasadniczy błąd, kiedy bierze się za promowanie swojej strony www, niezależnie od tego, jaka ona jest. Zaczynają ją pozycjonować, mimo że kompletnie się na tym nie znają i nie mają o samej sferze, jaką jest pozycjonowanie, zielonego pojęcia. Tymczasem na rynku wiele jest firm, które zajmują się tym już od wielu lat, mają potrzebne doświadczenie oraz sprawdzone metody, dzięki czemu w szybki i prosty sposób zaprowadzą twoją stronę na sam szczyt w wyszukiwarkach.  Dlaczego więc ciągle popełniamy te same błędy i zamiast zaufać specjalistom, wolimy sami zająć się pozycjonowaniem? Być może ma to związek z niemałymi kosztami, jakie wiążą się z wynajęciem takiej wyspecjalizowanej firmy. W ostatecznym rozrachunku jednak wydane pieniądze zwracają się bardzo szybko, kiedy strona trafi już na pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

Dla nas oznaczać to bowiem będzie większy ruch na stronie, większą ilość klientów i oczywiście większą sumę zysków. W takiej perspektywie zwrotu – po co ryzykować i tracić czas, skoro skuteczne pozycjonowanie zrobi za nas odpowiednia firma? Nie trzeba chyba nikogo przekonywać co do prostej prawdy, że w gąszczy stron www i witryn internetowych pozycjonowanie odgrywa jedną z głównych, jeśli nie zasadniczą rolę. To od wyników w wyszukiwarce często zależy pozycja naszej firmy, naszego forum czy portalu. Klienci bardziej bowiem ufają markom i wynikom pojawiającym się na pierwszej stronie, niż ukrytych w gąszczu tych dalszych.

Oczywiście uzyskanie dobrej pozycji w wyszukiwarkach nie jest proste, ale z doświadczonym pozycjonerem, który zna się na swojej pracy, może okazać się o wiele łatwiejsze. Pozycjonowanie stron to bowiem proces długotrwały i wymagający ciągłej kontroli i nadzoru. Nie wystarczy bowiem osiągnięcie satysfakcjonującej nas pozycji, ale trzeba ją jeszcze utrzymać i chronić przed atakami innych pozycjonerów oraz spadkiem na niższe lokaty. Dlatego właśnie lepiej powierzyć to zadanie specjaliście, niźli podejmować się go samemu, bo stracimy nie tylko nasz czas, ale nawet ewentualne przeznaczone na to środki pieniężne.