Lato jest piękną, ale upalną porą roku

W lecie najlepiej sprawdzają się fryzury krótkie, ładnie ostrzyżone, nie grzejące głowy. Część pań nie zamierza obcinać długich włosów, ale może je upiąć – koki, kucyki, warkocze – takie fryzury są ponadczasowe. Można w nie wpiąć spinki, kwiaty sztuczne lub naturalne, a efekt będzie wyjątkowy. Włosy półdługie można zebrać w fikuśny kucyk – wystarczy gumka zwyczajna lub frottowa, aby fryzura robiła wrażenie. Na co dzień koków nie lakieruje się. Od święta, na wielkie wyjście, kok można ozdobić lakierem, brokatem lub żelem.

Panowie w lecie nie mają większych dylematów związanych z fryzurą. Wystarczy jedynie wybrać się do dobrego fryzjera, a eleganckie cięcie rozwiąże problem nadmiernie ogrzanej głowy.

Dzieciom można podcinać włosy, dziewczynkom upina się koki, plecie warkocze. Wariantów jest całe mnóstwo. Dziecięcych salonów fryzjerskich na rynku pojawiło się całkiem sporo. Elegancka mała dama powinna mieć czyste włosy, a w nich kokardy, spinki lub kolorowe gumki. Dzieci najczęściej czeszą mamy, które dbają o ich ładny wygląd i starają się, aby dzieci zawsze wyglądały schludnie i czysto. Na ładnej fryzurce często pojawia się czapeczka – letnie słońce bywa bardzo ostre i dokuczliwe.

shutterstock_227027890