W internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji na każdy temat. W jaki sposób? Duża część społeczeńatwa, bo aż 90%, korzysta z wyszukiwarek internetowych, np. Google. Zdobycie pozycji w tych wynikach wyszukiwarki  zajmuje trochę czasu, bo pozycjonowanie w dzisiejszych czasach rozwinęło się do tego stopnia, że wyszukiwarka pokazuje te strony, których właściciele bardzo chciali być na czołówce.

Chodzi o to, że ten kto więcej zapłaci specjalistom od SEO, ten będzie bardziej rozpoznawalny w Google. Dość ciężko znaleźć naprawdę rzetelny portal informacyjny, ale jak to mówią, dla chcącego nic trudnego. Wniosek z tego jest taki, że nie zawsze należy wierzyć wynikom wyszukiwania. Pamiętaj o tym, że hierarchiczność wyników nie do końca odwzorowuje ich wartość. Chodzi tutaj o wartość merytoryczną. Wpisując w Google tekst typu forum o zarabianiu, nie zawsze w pierwszej 10 będziemy mieli najbardziej popularne fora. Wartość strony dla robotów wyszukiwarek jest proporcjonalna do liczby linków, które wskazują na daną stronę.

Oczywiście algorytm popularnych wyszukiwarek uwzględnia wiele innych zmiennych. Nie da się ich wszystkich uwzględnić, gdyż są one (algorytmy) chronione tajemnicą firmy. Takie coś nie może powołać się w niepowołane ręce, gdyż pozycjonerzy wiedzieliby dokładnie, co mają zrobić, aby wybić się na daną pozycję. Doprowadziłoby to do chaosu, z którym wiązałoby się zastosowanie nowego algorytmu. Wpisując daną frazę w wyszukiwarce miej tą świadomość, że rezultaty słowa „szukaj” są podsumowaniem ciężkiej pracy.