Wiele osób, po dostaniu zaproszenia na uroczystość chrztu mocno zastanawia się jaki wybrać prezent. Małe dzieci mają chrzest przeważnie, gdy mają poniżej roku, na pewno więc nie dadzą rady powiedzieć, co chciałyby otrzymać. Jeżeli jesteśmy w dobrym kontakcie z mamą i tatą, to nie ma żadnych problemów, aby z nimi pomówić i wypytać się, jaki prezent by chcieli, aby dostało ich dziecko.

Rozmowa tego typu może nam pozwolić uniknąć niezręcznej sytuacji, jeśli się okaże, że maluszek dostał kilka takich samych prezentów, lub, że daną rzecz już posiada. Porozmawianie o wszystkim przed chrzcinami da nam gwarancję, że otrzymane upominki będą dobre i z pewnością będą przydatne. Cóż więc wybrać na chrzcielny prezent? Rozwiązań mamy w takiej sytuacji całkiem sporo. Część ludzi kupuje eleganckie ubranka dla niemowlaka, inni kupią sztućce dla dzieci albo album na pamiątkę.

Najpopularniejsze od lat są przeróżne zabawki, i ta rzecz raczej się nie zmieni. Pluszaki, karuzelki lub inne zabawki z pewnością dostarczą dziecku wiele przyjemności i zabawy. Lecz wybierając zabawki na upominek musimy porządnie jej się przyjrzeć, czy będzie odpowiednia dla najmłodszych. Zabawki odpowiednie dla maluchów muszą posiadać odpowiednie atesty, przez co będą dla bawiących się nimi w pełni bezpieczne.